Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Pierwsze ART Party

30/03

Studenci PWST we WRCLW z koncertem w Browarze

Pierwszy koncert studentów I roku PWST

Za nami pierwsze w historii Browaru ART Party. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, finału 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej odbył się pierwszy w Browarze koncert. Pod opieką artystyczną dr hab. prof. PWST Izabeli Jeżowskiej i mgr Marcina Grabosza wystąpili studenci I roku Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu: Karolina Bartkowiak, Kamila Bestry, Natalia Bloch, Agnieszka Ejsmont, Jowita Kropiewnicka, Martyna Matoliniec, Weronika Pawlik, Paweł Bernadowski, Piotr Michalczuk, Jakub Mieszała, Filip Niżyński, Krzysztof Paździora, Jacek Schmidt. Gościnnie – student III roku – Piotr „Buba” Bublewicz, który zaśpiewał „Piwko” Brela.

 

Koncert w browarze to nie jest taka prosta sprawa. Nikt nie miał takich doświadczeń. Wszyscy byliśmy podekscytowani od samego początku. My browarnicy bo zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Goście bo przecież (nie było biletów) niektórzy wpadli jak co dzień na piwo, a tu coś takiego. Artyści bo niezauważalny na co dzień szum maszyn był wyznawaniem niespotykanym w żadnej sali koncertowej, na uczelni czy w teatrze. Było dużo pozytywnego stresu. Widok przygotowujących się do występu młodych artystów i tych wypieków na twarzy – bezcenny. Podobnie jak wszystkich uśmiechniętych ludzi, którzy kochają sztukę. Po każdej piosence były owacje. Podziękowania odbierali pedagodzy – prof. Izabeli Jeżowskiej i Marcina Grabosza. Nam też gratulowano odwagi. Szczególnie miło był słyszeć te słowa od przybyłych do Browaru absolwentów Akademii Muzycznej, aktorów wrocławskiej PWST czy Ad Spectatores. Ludzi kreatywnych i zaprzyjaźnionych z eksperymentem.

Piwem wieczoru był Doppel Weizenbock German IPA – pierwsze nasze piwo powstałe w kooperacji, debiut marki – ART creative collaboration. Chcemy by marka ART budowała mosty pomiędzy ludźmi różnych talentów i profesji. Czujemy potencjał takiego spotkania. Bo jak powiedział Pan Wojciech Kupczyński w Teatrze Muzycznym CAPITOL, inspicjent i inspirator: „Wszystkie zwariowane pomysły gdzieś się kiedyś łączą”. Zapraszamy serdecznie by zobaczyć Browar Stu Mostów. Zapraszamy na pierwszy łyk piwa uwarzonego we WRCLW!

Oto kwietniowe wieczory, na które zaprasza marka ART:

Wszystkie wydarzenia w Browarze Stu Mostów można znaleźć także na zakładce Kalendarz