Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Głosuj na WRCLW!

12/02

Nominacja w plebiscycie Ludzie Roku 2014. Głosowanie trwa!

WRCLW Stolicą Rzemieślniczego Piwa

Zostaliśmy nominowani do konkursu Człowiek Roku tuWrocław.com!

Zagłosuj w plebiscycie TuWrocław.com –>>

Głosowanie trwa i potrwa do końca lutego. Jesteśmy jedyną parą wśród fantastycznych ludzi, którzy zrobili dla Wrocławia… czasem więcej niż my lub mieli okazję robić to dłużej. Dlaczego zatem warto na nas głosować? Są 3 powody, niezależne od docenienia samego Browaru.

Zwycięstwo daje szanse na to by promować rolę piwa w naszym mieście. Czujemy, że nam wszystkim potrzeba promocji piwnej tożsamości. Piwo jest dla nas tym czym woda dla Mazur czy węgiel dla Śląska. Musimy o tym mówić. I zwycięstwo przedstawiciela naszej branży w tym plebiscycie jest do tego okazją. Do zaszczepienia myślenia o piwie przez pryzmat tożsamości miasta i jego mieszkańców.

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi na początku marca. Jeśli zwyciężymy – będzie to okazja do promocji branży tuż przed Beer Geek Madness 2 i w okresie przygotowań do 6. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Czy potrzebują one promocji? Wszyscy potrzebują. Ale idzie o coś ważniejszego. Nasze zwycięstwo sprawi, że media zobaczą jak ważne jest dla nas wszystkich piwo. Będziemy pretekstem do tego by przewietrzyć archiwa niejednej redakcji i aby podczas tej wiosny pisać o piwie inaczej. Pisać o piwie, które daje nam palmę pierwszeństwa w Polsce. Te wielkie spotkania miłośników rzemieślniczego piwa – dały nam przecież tytuł Piwnej Stolicy Polski 2014.

Ewentualne zwycięstwo traktować trzeba jako sukces branży. Bo wygrać możemy tylko dzięki pewnej piwnej mobilizacji. Dzięki współpracy, wsparciu, kolaboracji. My sobie nawet nie zdajemy sprawy jak to są cenne rzeczy. Siedząc w środku jakieś dużej korporacji człowiek nawet nie marzy o czymś takim. Wspólnym projekcie z kimś kto robi na co dzień to samo i inne logo nosi na koszulce. Prosimy o głosy. Nie zmieniając planów. Przed nami kranów przejęcie w Piwotece – „WRCLW w LDZ”.

 

glosownie3

 

Oto treść nominacji:

„BRANŻA PIWOWARSKA. Browar Stu Mostów”. Małżeństwo, które jest założycielami Browaru Stu Mostów przy ulicy Jana Długosza we Wrocławiu, oficjalnie otwartego jesienią 2014 roku. Po 10 latach od zamknięcia browaru Piastowskiego, stolica Dolnego Śląska znów ma swój browar. Oparty o klasyczną technologię produkcji przez branżowców uznany został za najnowocześniejszy i najładniejszy browar rzemieślniczy w Polsce. W Browarze Stu Mostów połączenie tradycji z nowoczesnością widać na każdym kroku. Zachowano industrialny charakter przedwojennego budynku. Powstał browar z otwartym pubem, unikalny w tej klasie browarów, gdzie edukują, oprowadzają grupy. Dla gości pracuje zespół piwowarów, barmanów i kucharzy. Wszystko kręci się wokół edukacji i pasji, by ludzie zrozumieli, czym różni się produkcja rzemieślnicza od koncernowej”.