Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRCLW i Salamander

12/12

Debiut dwóch marek Browaru Stu Mostów – WRCLW i Salamander

Za nami otwarcie i premiera dwóch marek Browaru Stu Mostów

Pierwsze piwo z Browaru Stu Mostów to WRCLW Żytnie/Roggen. To esencjonalne, gęste piwo górnej fermentacji w nieortodoksyjnej odsłonie. Wyraźna słodowa treściwość jest tu przełamana przyjemną, stonowaną goryczką z chmieli niemieckich. Bukietu dopełniają pochodzące od drożdży nuty goździkowe.
Zapraszamy, na pierwszy łyk!

Marka WRCLW ma wzmocnić dolnośląską tożsamość i świadomość smaku. W nazwie to tylko spółgłoski, w produkcie tylko te składniki, z których przez wieki robiono piwo. To będzie zawsze klasyka w nowych aranżacjach.

Druga marka browaru to SALAMANEDR – stworzona by delektować się życiem. Symbol dzielenia się, dobrej rozmowy, towarzystwa ciekawych ludzi. Esencja piwnej rewolucji. Zadebiutowała dwoma piwami.

SALAMANDER Wheat Porter to nietuzinkowa wariacja na temat brytyjskiego portera. Bazujące na słodzie pszenicznym piwo górnej fermentacji, zaskoczy złożonym aromatem słodowym. Aksamitna gładkość w smaku, zapach czekolady i świeżo pieczonych ciastek oraz stonowana goryczka to znaki rozpoznawcze
tego piwa.

SALAMANDER AIPA to nasza interpretacja stylu American IPA, hołd dla chmielu zza wielkiej wody. Piwo treściwe, o solidnej podbudowie słodowej z dużą porcją goryczki. Urzeka tropikalnym aromatem chmieli i bukietem zapachów dodanych przez drożdże górnej fermentacji. Za otwarcie! Za spotkanie!

Piwa, które wybraliśmy na premierę to połączenie dwóch podejść do nowoczesnego piwowarstwa – odkrycie na nowo tradycji i podążanie za dynamiką piwnej rewolucji. Nie poszliśmy na łatwiznę. Wybraliśmy 6 różnych stylów piwa, znacznie się od siebie różniących, by już na początku pokazać jak
bogaty może być świat piwa. 3 z 6 piw już są dostępne. Sukcesywnie we wszystkich dobrych pubach, multitapach i restauracjach Wrocławia.

W pubie Browaru Stu Mostów nasze pierwsze piwa będą kosztowały 11 zł za 0.5l i 8 zł za 0.3l.
Pub czynny jest w godzinach 16:00-1:00 (czw.-sob.), 16:00-24:00 (niedz.-środa).
Zapraszamy, przed nami trzy wyjątkowe weekendy i 3 kolejne zapowiadane na grudzień premiery.

 

zdj3