Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Otwarte drzwi w Browarze Stu Mostów

11/11

Otwieramy powoli drzwi Browaru
i z rozmachem uruchamiamy pub

Od piątku 14 listopada drzwi Browaru Stu Mostów będą dla wszystkich otwarte. Będzie można zobaczyć jak wygląda proces warzenia pierwszych piw. I czym różni się produkcja rzemieślnicza od przemysłowej. Na żywo, to o czym opowiadaliśmy przez wiele miesięcy budowy. Nasi Piwowarzy będą do Waszej dyspozycji.

Na pierwsze piwa Browaru Stu Mostów trzeba jeszcze chwilkę poczekać, ale pub rusza z fantazją i rozmachem. Postanowiliśmy zaserwować znakomite piwa z zaprzyjaźnionych browarów i w ten sposób przygotować smakoszy na to, co nas czeka już w grudniu. Wybór zadowoli koneserów a nam pozwoli pokazać jak rozpocząć przygodę z piwem rzemieślniczym.

Będą przedstawiciele starej bawarskiej szkoły piwowarskiej i nowofalowego nurtu. Będą klasyczne piwa pszeniczne i ciemne, prawie nieprzejrzyste. Piwa bardzo bogate w aromaty, z mocną podbudową, wyraziste na początku i wyraźnie odmienne na finiszu. Nagradzane na World Beer Cup i oryginalny Grünhopfen Pils. Piwo nietypowe warzone ze świeżymi, zielonymi, świeżo zebranymi szyszkami chmielu Hallertau, piwo które można uwarzyć tylko raz w roku, w okolicach września i października (podczas zbiorów chmielu). Niesamowity aromat w tym piwie jest najpierw kwiatowy i ziołowy, a na finiszu delikatnie cytrynowy. Niektórzy twierdzą, że to najbardziej chmielowy pils jakiego pili.

Będzie Pale Ale z borwaru Camba Bavaria – piwo w kolorze ciemnego złota o bardzo intensywnym egzotycznym aromacie i słynny Pils Schonramer, jeden z najlepszych pilsów na świecie, które tak przypadł wrocławianom do gustu w maju, podczas Festiwalu Dobrego Piwa, kiedy Browar Stu Mostów informował o rozpoczęciu budowy.

Jak wiedziecie poprzeczka zawieszona wysoko. Ale bez obaw. Prawda jest taka, że dysponujemy tej samej klasy sprzętem. I ten pokaz siły ma już teraz pokazać jego możliwości. W przyszłości piwa z zaprzyjaźnionych browarów będą uzupełniały naszą ofertę, tak, aby oferta oddawała szersze spektrum aromatów i smaków.

Ceny od 8-11 zł za 0.3 l i od 11-15 za 0.5l

Godziny otwarcia pubu: piątek-sobota 16:00-1:00, podobnie w kolejne czwartki; niedziela-środa 16:00-24:00

Zdjęcia z pubu Browaru Stu Mostów można zobaczyć w relacji ze spotkania z szefami gastronomii, kucharzami i producentami regionalnej żywności, które odbyło się 23.10: http://100mostow.pl/blog/2014/10/24/kwestia-smaku/