Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

100 Mostów w Bawarii

07/08

Browar Stu Mostów wśród ekspertów w Bawarii

W firmie BrauKon powstała cała technologia warzenia piwa. Właśnie tam, ponieważ nasi partnerzy podchodzą do produkcji piwa z fantazją i uczuciem, jednocześnie używając najnowszych technologii. Tak jak my.

I przeciwnie niż wytwórcy piw przemysłowych.

BrauKon jest firmą globalną, stosunkową młodą, ale wyśmienicie znającą najnowsze trendy rzemieślniczego piwowarstwa. Ich technologia jest wykorzystywana w najlepszych browarach, na wszystkich kontynentach. Korzystają z niego m.in. Stiegl, Bitburger, czy Paulaner.

Tamtejsi piwowarzy dają napojowi czas, pozwalają mu dojrzeć, nabrać charakteru. Robią to w zgodzie z jego naturą, a przy okazji poszukują nowych rozwiązań, ciekawych smaków i nietypowych połączeń.

Warzenie piwa jest połączeniem nauki i magii. Najlepszej jakości trunek powstanie, gdy piwowar zna jego składniki, kontroluje każdy etap produkcji i kocha to, co robi.

– Tylko wtedy będzie miało duszę, której brakuje w browarnictwie przemysłowym – mówi Grzegorz Ickiewicz, piwowar w Browarze Stu Mostów.

Ludzie, eksperci, piwowarzy, których spotkaliśmy podczas wyprawy mają bardzo podobne podejście do naszego. Nie chodzi tylko o piwo, ale o pewien styl życia, w którym tak ważna jest autentyczność, odwaga w działaniu i przyjemność. Ciągle nas zaskakiwali nowymi pomysłami i pokazywali jak światowe piwowarstwo jest różnorodne, jak wiele możemy się wspólnie uczyć od siebie. W należącym do nich browarze Camba zobaczyliśmy, że piwna rewolucja, czyli przełamanie monopolu wielkich koncernów i popularyzowanie autentycznego trunku, opiera się na wspólnych wartościach dla piwowarów.

– Chodzi o najwyższą jakość, radość chwili i najlepsze doznania – mówi Ivan Semikin z firmy BrauKon. – Tę filozofię Browar Stu Mostów zrealizuje niebawem we Wrocławiu. To będzie kamień milowy dla browarów rzemieślniczych w Polsce – dodał.