WILD No. 11 Mixed Fermentation Bière de GardeZ dumą prezentujemy nasze jedenaste już piwo marki WILD – słodowe, pijalne i wypełnione nutami wiśni, wanilii, dojrzałego banana oraz dębu. To wymarzone piwo do wypicia na łonie natury w trakcie wczesnych, wiosennych dni. Voilá!
|
Styl:
Wspaniały, lecz często zapominany przez branżę kraftową styl będący francuskim kuzynem klasycznego belgijskiego Fermhouse Ale. Pierwotnie warzony w północnym francuskim regionie Nord-Pas-de-Calais podczas chłodniejszych miesięcy w zarówno jasnej, bursztynowej, jak i ciemnej wersji. Idealny, aby cieszyć się nim na wiosnę.
Słody/ekstrakt:
Wieloziarnista baza składająca się z jęczmienia, pszenicy, żyta i specjalnych słodów karmelowych.
Chmiele:
Wykorzystaliśmy nasz ulubiony, kontynentalny chmiel Tettnanger ze względu na odpowiednią gorycz i kwiatowo-ziołowy Hallertau Hersbrucker.
Fermentacja
Pierwsza fermentacja: z ekspresyjnym szczepem francusko-belgijskich drożdży w zbiornikach stalowych. Wtórna: w beczkach po bourbonie, w których wcześniej leżakowaliśmy jedno z naszych piw w stylu Baltic Porter.
Zmiany w czasie:
Niezwykle istotny dla tych piw jest czas, ponieważ drobnoustroje, które biorą udział w ich produkcji, fermentują niespiesznie. Dlatego pozostawiamy je w beczkach na okres kilku miesięcy, aby tam nabierały swojego niebywałego charakteru.
Nie jest to piwo pasteryzowane, dzięki czemu nawet po rozlewie do butelek zachodzi w nim proces refermentacji, który nasyca, ochrania i zmienia piwo wraz z upływającym czasem.
Piwo to zalecamy pić świeże, ale przechowywane w odpowiednich warunkach (w chłodnym i ciemnym miejscu) może być spożywane w różnych odstępach czasowych – rozwija się i zmienia się z czasem, tak więc za każdym razem spodziewajcie się odmiennych wrażeń smakowych!
Sposób serwowania:
Piwa tego typu charakteryzują się wysokim wysyceniem, w związku z czym powinny być serwowane w odpowiedni sposób:
- Styl: Mixed Fermentation Bière de Garde
- Parametry
- Ekstrakt: 13,5 %
- Alkohol: 7,0 %
- IBU: 20
- Słody: jęczmień, pszenica, żyto
- Chmiele: Tettnanger Tettnang, Hallertauer Hersbrucker
- Drożdże:
- Domowa mieszanka Brettanomyces i francusko-belgijski szczep farmhouse
- Wygląd: bursztynowe do brązowego, lekko mgliste, kremowa i trwała piana
- Aromaty: rustykalne nuty funky, ciasto wiśniowe, dojrzały banan
- Odczucie w ustach:
- pełne, okrągłe i elegancki
- Temperatura serwowania: 5-7⁰C
- Szkło: Stu Mostow Wild