Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

1/12 Oficjalny Before Urodzin

Urodziny czas zacząć!

Szykujemy się do pierwszej rocznicy otwarcia Browaru. Będziemy wspominać początki i pierwsze sukcesy. Powiemy też jakie piwo przygotowaliśmy na Urodziny 11.12.

To będzie WRCLW. Klasyczny styl w nieco odnowionej aranżacji. Dla konsumentów poszukujących nowych doznań. Godne urodzin i dobre do degustacji w chłodniejsze jesienno-zimowe wieczory.

Piwo historyczne, którego warzenie rozpoczęto już na przełomie XVIII i XIX wieku. Po dwóch stuleciach sławy, jaką nam przyniósł Schöps piwowarzy w drugiej części kontynentu tworzyli kolejny rozdział historii piw bardziej esencjonalnych i treściwych.

Styl ten powstał z tych samych pobudek, dla których dzisiejsi rzemieślnicy tworzą nowofalowe piwa – dla konsumentów szukających nowej jakości w piwie. Z czasem zyskał uznanie w całej Europie i… Zapraszamy. Opowiemy o stylu, piwie, warzeniu i planach na ciąg dalszy. Wtorek, godzina 18:00. Zapraszamy na Długosza!

Termin na Before nie przypadkowy – 1.12 mamy 600 rocznice urodzin Jana Długosza. To nasz adres 🙂 i nasza historia. Długosz pisał o początkach państwowości i o walorach polskiego piwa. „Wino rzadko tu używane, a uprawa winnic nie znana. Ma jednak kraj Polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszy mieszkańców, lecz i cudzoziemców wybornym smakiem więcej niż w innych krajach zachwyca.”

Cała historia piwa we WRCLW to historia walki o jakość. Z tych też powodów 100 lat później Niemcy uchwalili swoje słynne Bawarskie Prawo Czystości. Wymieniało ono składniki, jakich wolno używać do warzenia piwa. Okrągła rocznica urodzin pierwszego kronikarza Rzeczpospolitej to dla nas wszytskich okazja by poczuć szerszy kontekst dla odradzania się browarnictwa w naszym mieście. GoWRCLW!

#visitWRCLW

Zapisy na www.facebook.com/events/724615341003161/