Podstawę naszej lokalnej sprzedaży stanowi pieczywo na zakwasie, precle słodowe, przetwory, steki oraz oczywiście piwo z warzone w Browarze Stu Mostów. Korzystając z jego sąsiedztwa eksperymentujemy z surowcami i półproduktami wykorzystywanymi w procesie produkcji piwa rzemieślniczego, co czyni naszą ofertę wyjątkową!
W naszej kuchni wszystko skorelowane jest z harmonogramem produkcji w Browarze i lokalnych gospodarstwach, z którymi współpracujemy. Stawiamy na sezonowość, eksponowanie naturalnego smaku produktów i wciąż testujemy nowe rozwiązania, poruszając się po świecie smaków i aromatów w myśl bliskich nam idei: Zero Waste oraz beer & foodpairingu. Jesteśmy rzemieślnikami, ta filozofia jest we wszystkim co robimy. Kuchnia pubu jest taka sama jak piwo robione w browarze. Wszystko naturalne i jeden prymat – jakości. To sprawia, że wszystko to smakuje tu inaczej. Inaczej pachnie i dłużej utrzymuje świeżość – komentuje Michał Czekajło, Szef Kuchni Browaru i Conceptu Stu Mostów.
W kuchni wykorzystujemy zarówno piwo jak i produkty będące surowcami wykorzystywanymi przy jego produkcji (słód, chmiel), półproduktami (brzeczka) czy też odpadami poprodukcyjnymi (młóto).
Naszymi flagowymi produktami z wykorzystaniem surowców piwowarskich stały się:
PRECLE SŁODOWE
MUSZTARDY Z BRZECZKĄ
Brzeczka to odfiltrowany płyn pozyskiwany z połączenia rozdrobnionego słodu (śruty) i wody – podczas podgrzewania skrobia zawarta w śrucie przekształca się na drodze enzymatycznej do cukrów prostych, które drożdże fermentują na późniejszych etapach na alkohol. Produktem ubocznym tego procesu jest młóto, czyli resztki wygotowanej śruty, zawierające ogromne ilości błonnika i będące dzięki temu idealnym dodatkiem do chleba!