Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

NASZE PRODUKTY

Oferta produktów na bazie piwa, brzeczki, słodów i młóta

Podstawę naszej lokalnej sprzedaży stanowi pieczywo na zakwasie, precle słodowe, przetwory, steki oraz oczywiście piwo z warzone w Browarze Stu Mostów. Korzystając z jego sąsiedztwa eksperymentujemy z surowcami i półproduktami wykorzystywanymi w procesie produkcji piwa rzemieślniczego, co czyni naszą ofertę wyjątkową!

W naszej kuchni wszystko skorelowane jest z harmonogramem produkcji w Browarze i lokalnych gospodarstwach, z którymi współpracujemy. Stawiamy na sezonowość, eksponowanie naturalnego smaku produktów i wciąż testujemy nowe rozwiązania, poruszając się po świecie smaków i aromatów w myśl bliskich nam idei: Zero Waste oraz beer & foodpairingu. Jesteśmy rzemieślnikami, ta filozofia jest we wszystkim co robimy. Kuchnia pubu jest taka sama jak piwo robione w browarze. Wszystko naturalne i jeden prymat – jakości. To sprawia, że wszystko to smakuje tu inaczej. Inaczej pachnie i dłużej utrzymuje świeżość – komentuje Michał Czekajło, Szef Kuchni Browaru i Conceptu Stu Mostów.

W kuchni wykorzystujemy zarówno piwo jak i produkty będące surowcami wykorzystywanymi przy jego produkcji (słód, chmiel), półproduktami (brzeczka) czy też odpadami poprodukcyjnymi (młóto).

Naszymi flagowymi produktami z wykorzystaniem surowców piwowarskich stały się:

PRECLE SŁODOWE

Na piwie i do piwa.
Wypiekamy je od początku naszej działalności i nie wyobrażamy sobie, aby mogło nam ich kiedyś zabraknąć. Mają delikatny, drożdżowo-słodowy aromat i zwartą konsystencje, dzięki czemu dłużej utrzymują świeżość. Są wypiekane w specjalnym piecu piekarniczym i dostarczane do wiodących lokali i sklepów we Wrocławiu.
Pracujemy przy Browarze. Wodę zastępujemy piwem. Dostajemy końcówki z kegów, piwo jest tam bogate w drożdże. To jest kwintesencja piwa, to można jeść łyżką. Stąd pełnia drożdżowego smaku. Robiliśmy dla porównania na mleku, na wodzie, wodzie i maśle, mleku i maśle. Ale piwa nic nie zastąpi – mówi Michał Czekajło, szef kuchni i autor receptur naszych dań i produktów na bazie piwa.
Z myślą o najbardziej lokalnym rynku pieczemy też kilka rodzajów chleba, m.in żytni z dodatkiem młóta i wiejski. Obok produktów znajdujących się w naszej stałej ofercie, znajdziecie te powstające na drodze naszych kulinarnych eksperymentów. Od środy do piątku wykorzystujemy harmonogram produkcji Browaru, piekąc chleby i bułki z różnymi (piwnymi i nie tylko!) dodatkami.

MUSZTARDY Z BRZECZKĄ

Brzeczka to odfiltrowany płyn pozyskiwany z połączenia rozdrobnionego słodu (śruty) i wody – podczas podgrzewania skrobia zawarta w śrucie przekształca się na drodze enzymatycznej do cukrów prostych, które drożdże fermentują na późniejszych etapach na alkohol. Produktem ubocznym tego procesu jest młóto, czyli resztki wygotowanej śruty, zawierające ogromne ilości błonnika i będące dzięki temu idealnym dodatkiem do chleba!

Musztardy na bazie brzeczki mają wyjątkowy smak. Gorczyce zalewamy octem i gorącą, słodką brzeczką, która świetnie zastępuję cukier. Proces gotowania ponawiamy, a następnie odczekujemy 3 tygodnie. W smaku taka musztarda jest mocna i octowa. Nie dodajemy do niej chemii – smak i zapach pochodzi tylko i wyłącznie gorczycy oraz brzeczki.
Nasze produkty dostępne są stacjonarnie na Długosza oraz wybranych delikatesach na terenie WRCLW!