Taproom na Długosza nie ma dziś odpowiednika w Polsce. Tej wielkości browar z otwartym pubem jest rozwiązaniem unikalnym. Adaptacja industrialnych wnętrz jest trendem, powstają browary, puby i multitapy, ale nikt nie połączył tego w jedną całość. Nikt nie zrobił tego z takim rozmachem. WRCLW zyskał dzięki temu przewagę. Mamy najlepsze w Polsce miejsce by pokazywać różnice między produkcją rzemieślniczą a koncernową. Jako miasto mamy atrakcję całkowicie zgodną z naszą tożsamością. Piwo było przez wieki „stałem elementem codziennego życia wrocławian”. Rozwijaliśmy się, bo potrafiliśmy się spotykać. Stawialiśmy na ożywczy kontakt z ludźmi. Tworzyliśmy miejsca takich spotkań i warzyliśmy najlepsze w Polsce piwo.
Projekt wnętrza jest nowatorski i dobrze oddaje idee marki Browar Stu Mostów – łączenie tradycji ze współczesnością, prawdziwego piwa z prawdziwym życiem.
W celu rezerwacji stolika prosimy o kontakt mailowy: rezerwacje@100mostow.pl
Przestrzeń jest zaprojektowana niestandardowo. Mamy strefę picia piwa na stopniach. Siedzi się jakby na widowni w teatrze, przy stolikach mieszczących tylko kufle. Można obserwować scenę, jaką tworzą otwarta kuchnia, bar piwny i goście przy stolikach. Jest też strefa miękka – wygodne kolorowe fotele z podnóżkami, gdzie można się wyciągnąć i lekko odpłynąć.
Przestrzeń tworzą unikatowe stoły, krzesła Masters firmy Kartell i wykonane dla nas z litego orzecha. Sercem lokalu jest duży, trzymetrowy stół, przy którym stoją charakterystyczne hokery. Blat wykonano z blachy ocynkowanej wykończonej miedzianymi nitami. Wiele elementów jest inspirowanych produkcją piwa – wykończenia z blachy, faktura szkła na barze. Inne przypominają przytulny kąt, np. poduszki robione na szydełku, które w zestawieniu z industrialnym wnętrzem, surowością blachy tworzą awangardową całość. Pub jest usytuowany na antresoli, z której w ciągu dnia można oglądać proces produkcji kraftowego piwa.
Projekt wnętrza wykonało Studio Projektowania Wnetrz Q, pod nadzorem artysty plastyka Małgorzaty Krzemińskiej oraz architekt Elżbiety Wachowiak. Dzięki ich talentom i zaangażowaniu mamy miejsce z klimatem, w którym dobrze czują się pasjonaci piwa i ludzie z pasją, ceniący sobie życie towarzyskie i jakość, na której opiera się kraft.