Piwa z linii WILD są zupełnie niezwykłe, w ich mieszanej fermentacji bierze udział całe mnóstwo dzikich drożdży i bakterii. To wyjątkowe hybrydy, pełniące rolę pomostów pomiędzy światami wina, cydru i piwa.
Finalny produkt jest efektem „współpracy” naszej dojrzewającej w beczkach bazy Saison z ogromną ilością lokalnych wiśni „Łutówka” (znanych również jako Schattenmorelle lub Chatel Morel) z Gospodarstwa Rolnego Ireneusz Rudnicki oraz wanilii z Madagaskaru.
Niepasteryzowane piwo było kondycjonowane w butelkach. Uwarzyliśmy je w styczniu 2020 roku. Wild ma niesamowicie intensywny, żywy, wiśniowy kolor i różowawą, długo utrzymującą się pianę. Może kojarzyć się z owocowych piwami lambic, francuskimi winami Pet Nats oraz piwami pastry.
Wild #14 Bière de soif Cherry VanillaKolejna odsłona dzikiej, nieprzewidywalnej serii „Bière de soif”, w której eksperymentujemy w obrębie trzech światów: piwa, wina i cydru. Waniliowo-wiśniowy smak „Czternastki” udało nam się osiągnąć dzięki madagaskarskim ziarnom wanilii i lokalnym wiśniom „Łutówka”. Solidną bazę Wild #14 Bière de soif Cherry Vanilla stanowi nasza leżakowana w beczkach baza w stylu Saison. |
Słody/ekstrakt:
wieloziarnista baza słodów jęczmiennych i pszennych oraz lokalnych płatków owsianych.
Chmiel:
Nisko chmielone piwo, do którego użyliśmy naszego najlepszego chmielu Herbsucker.
Drożdże:
domowa mieszanka drożdży i bakterii
Fermentacja:
Fermentacja podstawowa w stalowych zbiornikach z mieszanką naszych 2 ulubionych szczepów Saison. Wtórna fermentacja w beczkach po winie z naszą mieszanką dzikich drożdży i bakterii. Refermentowane naturalnymi dzikimi drożdżami pochodzącymi z owoców i kondycjonowanych w butelkach.
Owoce:
Wykorzystaliśmy tylko lokalne i najwyższej jakości całe owoce. Te piwa to prawdziwa celebracja lokalności i doczesności. Ręcznie zbierane wiśnie Łutówka pochodzą z Gospodarstwa Rolnego Ireneusz Rudnicki.
Wskazówki dotyczące serwowania:
Piwa tego typu są mocno nasycone, dlatego należy je podawać we właściwy sposób:
1. Podawaj dobrze schłodzone
Podobnie jak wina musujące i szampan, nasze piwa Biere de soif smakują najlepiej, gdy są odpowiednio schłodzone przed otwarciem – polecamy przechowywać je pionowo w temperaturze od 4 do 6 stopni przez około 24 godziny przed otwarciem!
2. Bądź ostrożny
Ciśnienie wewnątrz butelki spowodowane refermentacją jest zdecydowanie wyższe niż w piwach poddawanych temu procesowi i może być porównywalne do szampana – uważaj przy otwieraniu!
3. Trzymaj i nalewaj pod kątem
Trzymanie butelki pod kątem podczas otwierania zwiększa powierzchnię płynu w szyjce butelki, dzięki której ciśnienie uwalnia się swobodniej, minimalizując pienienie. Szkła, do którego nalewamy piwo, powinno być również ustawione pod kątem, aby zmniejszyć utratę rozpuszczonego dwutlenku węgla i zapobiec nadmiernemu pienieniu. Piwo powinno być nalewane bez naturalnego osadu drożdżowego, który może gromadzić się na dnie butelki.
Styl:
Bière de soif refermentowany wiśniami i wanilią.
Parametery:
Ekstrakt: 12,0 %
Alkohol: 6,0 %
IBU: 5
Składniki:
słód, chmiel, drożdże, woda, wiśnie, wanilia
Słody:
jęczmienny, pilski, pszenny, płatki owsiane
Chmiel:
Hersbrucker (Niemcy)
Drożdże:
domowa mieszanka drożdży saison, dzikich drożdży i bakterii
Dodatki:
wiśnie Łutówka z Gospodarstwa Rolnego Gospodarstwo Rolne Ireneusz Rudnicki
Wygląd:
wiśniowy kolor, klarowny z odrobiną naturalnego osadu
Aromaty:
zrównoważona mieszanka nuty funky z wiśniami i odrobiną wanilii.
Odczucie w ustach:
średnie do pełnego, ale suche. Wysoko gazowane.
Temperatura serwowania:
5-7⁰C
Szkło:
Stu Mostów Wild