Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Barrel Aged Series

WRCLW Rye RIS Bourbon Barrel Aged

Leżakowanie w beczkach po mocnych alkoholach jest silnie rozwijającym się trendem zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i ostatnio w Polsce. Leżakowanie Rye RIS’a w beczce pozwala na uzyskanie bardzo kompleksowych aromatów i smaków. W czasie leżakowania piwa w beczce zachodzi cała gama przemian fizyko-chemicznych, ale głównym celem jest dostarczenie do piwa nut waniliowych, lekko karmelowych, a także samego aromatu drewna dębowego. Dodatkowo piwo nabiera cech alkoholu, który był wcześniej w tej beczce przechowywany, w tym przypadku jest to amerykański Bourbon. Końcowo piwo nieco się zatęża, bo woda odparowuje z beczki szybciej niż pozostałe związki, dodatkowo delikatnie się utlenia co intensyfikuje aromaty suszonych śliwek i wiśni.

Russian Imperial Stout to styl dla poszukujących nowych doznań. Piwo wybitnie degustacyjne. Warzone już na przełomie XVIII i XIX wieku przez londyńskie browary. Wyraźne akcenty słodowe – kawowe, czekoladowe, karmelowe wraz aksamitnością słodu żytniego, ze sporą mocą kojarzą się z belgijskimi pralinami. Piwo jest nieprzejrzyście ciemne, do warzenia używa się zadziwiającą ilość składników – dużą ilość słodów, które muszą nadać bardzo wysoki ekstrakt, sporą dawkę chmielu, równoważącą pełny i słodowy smak, charakterystyczne jest także długie fermentowanie i leżakowanie – tak aby niespiesznie dojrzało i zharmonizowało swój bogaty bukiet.

Browar Stu Mostów prezentuje ten klasyczny styl w nieco odnowionej aranżacji – z dodatkiem słodu żytniego, który zwiększa treściowość, podwyższa nieco gęstość tego piwa, dzięki czemu wydłuża cieszenie się niesamowitym smakiem i aromatem. Intensywność doznań obejmują nuty czekoladowe i kawowe, które z subtelnym dodatkiem akcentów karmelowych wraz ze sporą ilością alkoholu kojarzą się z najlepszymi pralinami. Aromaty suszonej śliwki to wynik długiego leżakowania piwa, gdzie nabiera szlachetnych cech. Mimo tych intensywnych doznań WRCLW Rye RIS jest bardzo harmonijny i aksamitny. Wyśmienite piwo do degustacji w chłodniejsze zimowe wieczory.

Zapraszamy na pierwszy łyk!

 

 

 

WRCLW Rye RIS Porto and Bourbon Double B.A. 2017

Leżakowanie w dębowych beczkach po porto oraz bourbonie nadaje mu szlachetnych nut waniliowych, kokosowych, suszonych ciemnych owoców i rzecz jasna: porto i amerykańskiej whiskey.

 

 

 

WRCLW Rye RIS Bourbon Barrel Aged

Tego typu piwem najlepiej delektować się ze szkła kumulującego aromaty, takiego jak sniffter lub sensoric. Koniecznie należy je pić w nieco podwyższonej temperaturze, tak aby poczuć całą paletę smaków i aromatów. Ciekawym pomysłem jest rozpoczęcie degustacji w temperaturze 10-12 C i stopniowe ogrzewanie szklanki w dłoniach tak, aby osiągnąć 16-18 stopni. W trakcie można ocenić jak aromaty się zmieniają – często mówimy o tym, że piwo się „otwiera”, czyli ukazuje coraz to inne aromaty, które dopiero w wyższej temperaturze stają się intensywniejsze.

 

Skład:
  • Woda
  • Słody: pilzneński, żytni, karmelowy 400 EBC, monachijski,
    pszeniczny czekoladowy, słód barwiący, cukier
  • Chmiele: Magnum, Tettnanger
  • Drożdże

 

 

WRCLW Rye RIS z malinami

Słodkość Russian Imperial Stoutu dobrze jest czasem złamać czymś kwaśnym. Dodatek malin powoduje zwiększenie pijalności, ale także nadaje wspaniały aromat, który świetnie łączy się z nutami czekoladowo-kawowym.

 

Skład:
  • Woda
  • Słody: jęczmienne – słód żytni, maliny, czekoladowy, pszeniczny, cukier
  • Chmiele
  • Drożdże

 

WRCLW Barley Wine RUM BARREL AGED (2016)

Most pomiędzy światem piwa, wina oraz rumu! Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych. Świat rumu reprezentowany jest przez dodatek melasy trzcinowej oraz długie leżakowanie w beczkach po jamajskim rumie. To właśnie starzenie piwa w beczkach niesamowicie wzbogaca aromat o nuty wanilii, kokosa i cynamonu. Smak dębiny i rumu sprawia, że jest to wyjątkowo szlachetne piwo.

 

 

 

SALAMANDER Cinnamon and Citrus Bourbon B.A. 2017 Cranberry Sour Ale

Wyjątkowe, kwaśne piwo, z dodatkiem soku żurawinowego. Bardzo jasne słody i płatki pszenne zapewniają neutralną, zbożową podstawę. Dodatek soku żurawinowego podkreśla kwaśność, wprowadza sporo owocowości ale również charakterystycznej cierpkości.

 

 

WRCLW Schöps Smoked Plums Rum B.A. 2017 

Pszeniczny symbol Wrocławia, historyczny styl piwa, o charakterystycznym słodkawym smaku, skontrowanym kwaskowatym finiszem pochodzącym od brzeczki zakwaszanej bakteriami kwasu mlekowego.

 

 

 

WRCLW Barley Wine Porto and Bourbon Double B.A. 2017

Most pomiędzy światem piwa, wina oraz bourbonu. Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych. Świat amerykańskiej whisky i wina reprezentowany jest przez długie, podwójne leżakowanie w beczkach po Porto i Bourbonie. To właśnie starzenie piwa w beczkach niesamowicie wzbogaca aromat o nuty wanilii, kokosa i czerwonego, mocnego wina. Smak dębiny, porto i whisky sprawia, że jest to wyjątkowo szlachetne i wielowymiarowe piwo.

 

 

 

WRCLW Schops Smoked Plums Porto B.A. 2018

Pszeniczny symbol Wrocławia, historyczny styl piwa, o charakterystycznym słodkawym smaku, skontrowanym kwaskowatym finiszem pochodzącym od brzeczki zakwaszanej bakteriami kwasu mlekowego. Dodatkowo wyleżakowany w beczkach po porto. Aromat przypieczonej skórki chlebowej i gałki muszkatołowej wzbogaciliśmy o świeżo wędzone na drewnie bukowym suszone śliwki. Historia odkryta na nowo.

 

 

 

WRCLW Imperial Stout NITRO Bourbon B.A. 2018

Najmocniejsze i najgęstsze piwo Browaru Stu Mostów. Czarne, nieprzejrzyste, warzone z największą ilością ciemnych i palonych słodów.

 

 

 

Salamander Cinnamon and Citrus Cranberry Sour Ale Porto and Bourbon B.A. 2018

Wyjątkowe, kwaśne piwo, z dodatkiem żurawiny. Bardzo jasne słody i płatki pszenne zapewniają neutralną, zbożową podstawę. Dodatek soku żurawinowego i żurawiny mrożonej podkreśla kwaśność, wprowadza sporo owocowości ale również charakterystycznej cierpkości. Leżakowanie w dębowych beczkach po Porto szlachetnie skorygowało aromat w stronę suszonej żurawiny i malin z subtelnym aromatem wanilli. Ale to cynamon i zesty z cytrusów najbardziej zaskakują w degustacji.