Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Brut IPA

21/11

Premierowy weekend
SALAMANDER Brut IPA
(22-25/11)

Zapraszamy na prawdziwą ucztę smaków!

Piwo w tym jasnym, wytrawnym i aromatycznym stylu po raz pierwszy uwarzyliśmy z hiszpańskim browarem Laugar (ART#19 Brut IPA) i tak nam zasmakowało, że postanowiliśmy uwarzyć nieco bardziej „klasyczną” wersję. O ile można tak powiedzieć o stylu, który narodził się w 2018 roku.

Brut IPA wypełnia lukę pomiędzy New England IPA oraz West Coast IPA. Powinna być bardzo jasnym piwem, stąd w zasypie pojawiają się tylko jasne słody. Płatki i słód pszenny wpływają na delikatne zmętnienie i rozjaśnienie piwa. To wytrawne piwo jest podstępne – jest bardzo pijalne, aromatyczne, ale przy tym mocne! Zapraszamy na pierwszy łyk! 💯️🥂

Foodpairing. Brut IPA jest bardzo jasnym oraz wytrawnym stylem. Dania serwowane do tego piwa muszą być delikatne, dobrym przykładem będzie tutaj chudy drób. Jako baza dania sprawdzą się również ryby słodkowodne lub warzywa okopowe. Jest bardzo oszczędnie chmielona na gorycz z uwagi na to, że w wytrawnych piwach jest ona zdecydowanie bardziej wyczuwalna. Aby gorycz podkreślić możemy posłużyć się pikantnymi dodatkami, przykładowo ostre papryczki. Aby gorycz zakryć dobrze sprawdzi się dodatek oleju. Aromat piwa opiera się głównie na cytrusach oraz białych owocach, dla ich podkreślenia można oprzeć się na kwaśnych dodatkach lub świeżych ziołach, np. kolendrze lub trawie cytrynowej.

Na Długosza. Danie weekendu. Podczas premierowego weekendu podamy terrinę z ozorów wołowych / mus chrzanowy / pesto z orzechów włoskich. Specjał kuchni francuskiej, w naszym wykonaniu przyrządzoną z ozorów wołowych! Delikatne mięso świetnie będzie się komponowało wytrawnym stylem. Jako dodatki zdecydowaliśmy się na mus chrzanowy, którego odrobina pikanterii podkreśli jasny zasyp piwa oraz uwydatni gorycz. Pesto z orzechów włoskich nada całości charakteru i podkreśli wytrawność stylu. Proponujemy spróbować również z Jopen Jacobus Rye Pale Ale i sprawdzić, w jaki sposób smaki w daniu zmienią swój profil w przypadku żytniego piwa. Oj, warto!

Na kranach m.in. Jopen Jacobus Rye Pale Ale – żytni American Pale Ale. Żyto jest ulubionym dodatkiem zarówno Browaru Jopen jak i Browaru Stu Mostów. Dzięki temu słodowi piwo ma pełniejsze ciało i zyskuje na wyrazistości i pikanterii. To wszystko, w połączeniu z aromatami amerykańskich chmieli, tworzy oryginalną całość, która świetnie sprawdzi się jako dodatek do ozora wołowego, podkreślając smak mięsa.

Brewski Herr Hemlig 2.0 – American IPA to od zawsze wierny towarzysz mięsnych potraw. Wyrazista, mocno chmielowa, a zarazem intensywnie słodowa East Coast IPA o zmodyfikowanej recepturze. IPA z czasów, zanim Brewski zaczął dodawać owoców taczkami. Klasycznie, ale ciągle interesująco. Piwo podkreślające walory ozorów. Doskonałe do porównania jak danie jest odbierane przy mega wytrawnej Brut IPA, a jak przy East Coast IPA.

Zapraszamy na pierwszy łyk! Więcej w wydarzeniu „Premiera Salamander Brut IPA” – https://www.facebook.com/events/215147369378632